poniedziałek, maja 12, 2008

Spotkanie z Knutte Westerem w ISW/ 12 maja godz. 17:00

W poniedziałek o godzinie 17:00 Instytut Sztuki Wyspa zaprasza na spotkanie ze szwedzkim artystą, Knutte Westerem.
Artysta zaprezentuje swoje wczesniejsze prace oraz dokumentację projektu artystycznego, który realizował w trakcie swojego pobytu w WyspaAIRport w IS Wyspa. Wester współpracował z samotnymi matkami i ich dziećmi w Ośrodku dla Samotnych Matek w Gdańsku, poznając ich codzienne życie, osobiste historie i marzenia.

Knutte Wester ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Umei w 2003 r. W tym samym roku uzyskał państwową dotację przy organizacji projektu 'Gold Street 8', który był otwartą pracownią dla uchodźców. Powstał film we współpracy ze szwedzką telewizją opowiadający o tym projekcie, 'Down Gold Street'. Został nominowany do berlińskiej nagrody Prix Europe w 2005r. Wester w ostatnich latach brał udział w wielu grupowych wystawach, m.in. w Sztokholmie, Rydze, Gothenburgu, Umei, Tirania, czy Johannesburgu. Jest stypendystą programów rezydencyjnych przyznanych m.in. przez IASPIS (Międzynarodowy Program Artystycznych Pobytów Studyjnych w Szwecji), NIFCA (Nordycki Instytut Sztuki Współczesnej), SIDA, oraz Arts Grants Committee w Szwecji.

Prace Westera skupiają się na spolecznych strukturach władzy, historii i uczestnictwie. W pewnym sensie są one zawsze ,,dokumentalne". Bez względu na zastosowane medium powstaje video, rzeźba, instalacja czy projekt społeczny.


Jak do nas trafić?
Wejście bramą nr 1 Stoczni Gdańskiej. Instytut Sztuki Wyspa znajduje się w dawnym budynku Zasadniczej Szkoły Budowy Okrętów. Po przejściu bramy pieszej należy pójść prosto, skręcić drugą ulicę w lewo a następnie pójść prosto około 150 metrów. Na budynku wisi baner z nazwą instytucji.

Prosimy wpisywać się na listę: wyspainfo@wp.pl

Brak komentarzy: