sobota, maja 10, 2008

ESK - panel dyskusyjny20 maja 2008 roku, o godzinie 11, w Sali Teatralnej Klubu ŻAK odbędzie się panel dyskusyjny poświęcony zagadnieniom ubiegania się Gdańska i Metropolii Gdańskiej o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016.

Gośćmi specjalnymi spotkania będą Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz oraz laureaci konkursu na operatora projektu Gdańsk – Europejska Stolica Kultury 2016, pani Aleksandra Szymańska i pan Romuald Pokojski.

Głównym zamierzeniem spotkania jest zainicjowanie dyskusji między mieszkańcami Gdańska i Metropolii Gdańskiej, tematycznie nawiązującej do metod ubiegania się o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016.

Europejska Stolica Kultury to prestiżowy tytuł, o który od 1985 roku ubiegają się państwa członkowskie Unii Europejskiej. W 2016 roku jedno z polskich miast na 12 miesięcy stanie się kulturalnym centrum Europy. O tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016 będzie walczył również Gdańsk i Metropolia Gdańska.

Argumentów dlaczego to właśnie Gdańsk i Metropolia Gdańska powinny w 2016 roku otrzymać tytuł Europejskiej Stolicy Kultury jest wiele. Weź udział w dyskusji i podziel się z nami swoim pomysłem na to jak uzyskać tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w roku 2016.

Brak komentarzy: