środa, kwietnia 11, 2007

Nie ma czasu na nudę

Wbrew przesądom, piątek 13-tego powinien należeć do szczęśliwych.
Dzień zaczynamy cyklem wykładów na temat modernizmu powojennego w architekturze, któremu będzie poświęcona całodniowa konferencja na PG. Sesja rozpocznie się o godzinie 9:00 i zakończy dyskusją o 19:00. Poniżej szczegółowy plan konferencji.
9:00-10:15 dr hab. Romana Cielatkowska, prof. Andrzej Baranowski, prof. Andrzej Tomaszewski, prof. Krzysztof Pawlowski, dr Marian Kwapinski, dr Jacek Friedrich 10:30-12.10
prof. Aleksander Buriak, prof. Eugenia Agranowicz-Ponomariowa, dr Aleksandra Mazanik, inż. arch. Dani Agranowicz, prof. Helena Morozowa, mgr Ludmiła Kurpiejczyk, prof. Małgorzata Omilanowska, prof. Bogusław Szmygin
12:35-13.35
prof. Jadwiga Roguska, prof. Jolanta Zychowska, dr hab. Joanna Olenderek, dr Małgorzata Włodarczyk
14:25-15:25
dr Ryszard Nakonieczny, dr Anna Wagner, dr Piotr Marciniak, mgr Ryszard Długopolski
15:35-17:00
dr hab. Krystyna Pokrzywicka, dr hab. Jolanta Sołtysik, mgr Hubert Bilewicz, dr Jacek Friedrich, dr Jakub Szczepanski, mgr Krystyna Szczepanska
17:15-19:00
prof. Maciej Krysiak, prof. Teresa Bonenberg, dr Jozef Tarnowski, dr Roman Nieczyporowski, mgr Agnieszka Gebczynska-Janowicz.

Po obfitej dawce wiedzy z zakresu teorii architektury można wybrać się do Żaka, w którym właśnie odbywa się Minifestiwal Tańca Butoh (11-15.04). Aby przybliżyć problematykę i specyfikę związaną z japońskim teatrem tańca, o 15:00 Katarzyna Pastuszak wygłosi wykład uzupełniony projekcją video, zatytułowany „Tatsumi Hijikata i jego butoh”. Natomiast o 19:00 Minako Seki , japońska tancerka i performerka wystąpi w spektaklu „ Dancing Between”. Na szczęście dla tych, którzy planują wybrać się na wernisaż do Łaźni, będą mieli okazję obejrzeć spektakl Seki w sobotni wieczór (14.04,19:00).
„Last News” to tytuł nowej wystawy w Łaźni, której kuratorkami jest nieformalna grupa exgirls (Magdalena Ujma i Joanna Zielińska). Jak piszą kuratorki „wystawa będzie okazją do wypracowania w sobie dystansu do mediów poprzez ‘nabycie’ narzędzi do ich analizy i świadomość, że w mediach prawda jest konstruowana.”. Wernisaż o godzinie 18:00. I na koniec wernisaż plus live-acty w PgrArcie. „Klub-wygłup z podszewką”. Start 22:00.
Prace zaprezentuja: Andreas Widmer (Sch) ,Tomasz Cebo, Marta Wierzbicka, Ola Sojak Borodo, Galeria Rusz, Ewa Skłodowska. Piecze nad wystawa objela torunska kuratorka-Monika Weychert Waluszko.
o.

2 komentarze:

K pisze...

program wykładów na politechnice się nie powiększa po kliknięciu :/

Modelator pisze...

naprawione :)