czwartek, kwietnia 26, 2007

Modelator rusza z projektem targów sztuki w Londynie!Zapraszamy artystów do międzynarodowego projektu artystycznego „Art Car Boot Fair” http://www.artcarbootfair.com/ w Londynie (8 lipiec 2007). Targi zostały zainicjowane przez Karen Ashton i Helen Hayward i mają na celu promocję sztuki współczesnej w nietuzinkowy sposób. Projekt ten jest jednodniowy i odbywa się w samochodach zaparkowanych na placu. Impreza odniosła duży sukces w latach 2004 i 2006 dzięki połączeniu sprzedaży z promocją sztuki w postaci prezentacji poszczególnych artystów, projektów mody, pokazów performance, filmów i występów DJ`ów.
Udział w targach jest doskonałą okazją pokazania wielu, różnych postaw artystycznych, otwartych na nowe media, nowe technologie, alternatywne strategie artystyczne i nietypowe metody wystawiennicze. Co więcej, nasz udział w targach będzie przeczyć twierdzeniu, że Polacy jeżdżą do Londynu tylko w celach zarobkowych. Pragniemy pokazać inne oblicze Polaków w Londynie. Dlatego też - mamy zamiar rozpocząć promocję takiego sposobu myślenia już w Gdańsku. Projekt zostanie zainaugurowany pożegnalną imprezą, zaczynającą kilkudniowy happening trwający podczas naszej podróży drogami Europy, który zakończy się na placu targów w Londynie. My, pokolenie, które nie musiało żyć w czasach komunizmu, wyjedziemy z Gdańskiej Stoczni, kolebki ruchu „Solidarności”, by cieszyć się życiem i promować polską sztukę. Będziemy przejeżdżać przez europejskie miasta, samochodem będącym wcieleniem ducha młodej polskiej sztuki – ciekawym z zewnątrz, zawierającym interesujące wnętrze, trochę hałaśliwym, niedrogim, ale za to wartościowym i co najważniejsze – rzucającym się w oczy. Postaramy się pozostawić ślad polskiej sztuki w każdym mieście do którego zawitamy, co będzie dokumentowane na bieżąco na Modelatorze i w rozszerzonej wersji na blogu poświęconym wyprawie: http://www.artcarbootfairpolska.blogspot.com/
Podczas targów będzie się także odbywać prezentacja sztuki (video, dokumentacja performance, muzyka) oraz sprzedaż niedrogich multipli. W środku naszego samochodu będzie zainstalowany projektor, który wyświetli filmy na suficie, tak aby każdy mógł wygodnie sobie poleżeć oglądając prace video.
Artystów chcących zaprezentować lub sprzedać swoją sztukę prosimy o kontakt do 1 czerwca 2007 na adres: romamor@wp.pl

UWAGA! Jestesmy otwarci na propozycje sponsoringu. Poszukujemy sponsora na opłacenie paliwa i na wypozyczenie samochodu.

W projekcie będą brać udził między innymi:
Magda Bielesz
Peter Fuss
Grzegorz Klaman
Mariusz Waras
Adam Witkowski

Główni organizatorzy:
Paulina Latam (The Polish Cultural Institute)
Roma Piotrowska
Aleksandra Grzonkowska
Maks Bochenek
Zuzanna Malicka

Partnerzy:
The Polish Cultural Institute / Instytut Sztuki Wyspa / Fundacja Wyspa Progress / Kooperatyw artystów Modelarnia

Brak komentarzy: