środa, czerwca 20, 2007

Peter Fuss – For the laugh of God„Musimy kupić diamentową czaszkę dla Wielkiej Brytanii” – taką odezwę wystosował do swoich rodaków Jonathan Jones, dziennikarz Guardiana, aby zatrzymać „najbardziej olśniewające dzieło sztuki, które kiedykolwiek zostało zrobione w tym kraju”. Jones namawia Brytyjczyków, aby zaczęli zbierać pieniądze na zakup tego „dzieła sztuki”, wykonanego przez „skarb Wielkiej Brytanii” – Damiena Hirsta.
Przyjaciele Brytyjczycy, przyjeżdżamy wam na ratunek!
Peter Fuss – artysta z Polski, niczym znani Wam dobrze tani polscy robotnicy – za pośrednictwem Modelatora pragnie odciążyć brytyjski naród od tak wielkiego wydatku, jakim jest kupno czaszki wartej obecnie na rynku 50 mln funtów.
„For the laugh of God” Petera Fussa będzie dostępne w polskim samochodzie na targach ART CAR BOOT FAIR za konkurencyjną cenę 1000 funtów. Oprócz tego będzie też można kupić limitowaną (1000 egz.) edycję sygnowanych i numerowanych grafik tylko za 1 funta każda. Nie będziecie musieli już czekać na bilety, aby zobaczyć czaszkę wysadzaną diamentami, a czas oglądania czaszki Fussa z pewnością nie ograniczy się do 5 minut!
Do wykonania swojej pracy Peter Fuss zużył około 9870 oszlifowanych i błyszczących niczym diamety szkiełek, o wartości 250 funtów i poświęcił na jej wykonanie 18 godzin. Dochód ze sprzedaży czaszki Fussa i towarzyszacych jej grafik ma wynieść 2000 funtów – to kwota aż ośmiokrotnie wyższa od zainwestowanej!
Zanim czaszka pojedzie na targi do Londynu, będzie można ją oglądać w Polsce, podczas imprezy w Modelarni, która odbędzie się 28 czerwca http://www.artcarbootfairpolska.blogspot.com/

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

a skoro nie widac różnicy... :)

Anonimowy pisze...

piekna piekna ;)

Anonimowy pisze...

Genialny pomysł; Peter Fuss staje się coraz lepszy i wierzę, że w końcu zostanie doceniony w szerszych kręgach. Z niecierpliwością czekam na kolejne prace.

Anonimowy pisze...

a nie jest juz doceniony???

Anonimowy pisze...

kult człowieka? Ty jesteś w centrum, ty jesteś bogiem dla samego siebie. Nie polecam.