środa, marca 26, 2008

ZIMNO5: Autyzm Artyzm w Modelarni i DIK Fagazine w ISW / sobota, 29.03.2008W sobotę Instytut Sztuki Wyspa zaprasza na dwa wydarzenia - promocję najnowszego numeru DIK Fagazine i piątą już odsłonę imprezy artystycznej Zimno.

wstęp wolny (prosimy wpisywać się na listę: wyspainfo@wp.pl)

O 17:00 zapraszamy na spotkanie z Karolem Radziszewskim – artystą i twórcą magazynu DIK Fagazine. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja najnowszego numeru DIKa „ARTY-FARTY – polscy artyści o homoseksualizmie” oraz zdjęć dokumentujących trzy lata istnienia pisma. DIK Fagazine jest jedynym magazynem artystycznym o męskości i homoseksualizmie, skoncentrowanym na Europie Środkowo-Wschodniej. Periodyk ukazuje się od 2005 roku i jest dystrybuowany w kilkunastu krajach świata. Sieć sprzedaży obejmuje wyselekcjonowane księgarnie, galerie i concept-story. Każdy numer stanowi spójną, rozwiniętą koncepcję artystyczną. Szósty numer magazynu w całości poświęcony jest osobowościom polskiej sztuki współczesnej.

29 marca 2008 (sobota)
Godz. 17.00
Instytut Sztuki Wyspa / Fundacja Wyspa Progress
Dawne tereny Stoczni Gdańskiej
mapka

www.wyspa.art.pl
www.dikfagazine.com
www.dik.blog.plO 19:00 zapraszamy do Modelarni na piątą już odsłonę imprezy artystycznej Zimno, tym razem pod hasłem Autyzm / Artyzm.
Zimno5 to spektrum autystyczne/artystyczne - obszar, w którym możemy wyodrębnić różne typy osób o cechach autystycznych/artystycznych, wykazujących odmienne mechanizmy lub przyczyny powodujące trudności/złożoności rozwojowe i mające często odrębne wymagania wobec środowiska.
29 marca 2008 (sobota)
Godz. 19 00
Modelarnia / Fundacja Wyspa Progress
Dawne tereny Stoczni Gdańskiej
W programie:
Performance-instalacje- video
Artyści:
Anne Hoffmann
Marcin Mierzicki
Carina Schober
Marek Wasilewski
Lukrecja Plusz
Seline Baumgartner
Grzegorz Klaman
Bogna Burska
Agata Frydrych
Stuart Pound
Kuba Bielawski
Leon Dziemaszkiewicz
Agata Ciurkot
Michał Szlaga
I inni
Video projekcje by Modelator
muzyka: KISSMEKICKMEKILLME
Kurator: Grzegorz Klaman
www.modelarnia.art.pl

Brak komentarzy: