piątek, stycznia 25, 2008

Muzyczno - artystyczno - frikowe show w Sfinksie

Sopot - mekka trójmiejskich imprez jest jednocześnie artystyczną głuszą…

A przecież kiedyś tak nie było! W Sopockim PGS-ie odbyło się kilka, uznanych za przełomowe, wystaw (Ekspresja lat 80-tych (1986), czy Perseweracja Mistyczna i Róża (1992)). Tutaj także znajduje się legendarny Sfinks, czyli Sopockie Forum Integracji Nauki Kultury i Sztuki. Miejsce powstało na początku transformacji ustrojowej i dzięki ekscentrycznym imprezom, bardzo szybko odniosło sukces.

W swoich początkowych założeniach miało wspierać ambitne niekomercyjne działania artystyczne. Teraz rzadko zdarzają się tam wydarzenia przypominające te okazjonalne, tematyczne, o charakterze spektaklu, imprezy z lat 90. Ale na szczęście tradycja jeszcze całkiem nie umarła i w piątek będzie kultywowana dzięki Pink Flamingo. Daeth Fashion Show. Już nie możemy się doczekać bo szykuje się prawdziwie muzyczno - artystyczno - frikowe show!

W programie m.in.

The Belfer, czyli grupa belfrów z ASP (Adam Witkowski, Maciej Szupica, Adam Kamiński) wytwarzająca noisowo - elektroniczne dźwięki.

Pokaz demoniczno-perwersyjnej mody by Mademoiselle Patrini & Yola. (oprawa muzyczno - wizualna Anna Patrini, choreografia Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz charakteryzacja: Bonia Burska).

Adam Witkowski – wystawa malarstwa Smoła na płótnie oraz pokaz wideo.

piątek, 25 stycznia
start: 22.00, wstęp: 10-15 PLN

not.pr. r

Brak komentarzy: