poniedziałek, stycznia 28, 2008

Modelator nominowany do Sztormu Roku!

Modelator wraz z Instytutem Sztuki Wyspa dostał nominację plebiscytu czytelników Gazety Wyborczej Sztorm Roku 2007 w dziedzinie organizator! Czytelnicy wybiorą twórców, którzy w 2007 roku wywołali w Trójmieście kulturalny Sztorm !
Naszą nominację dostaliśmy za: "konsekwentne rozwijanie bloga o sztuce Trójmiasta, oraz za zorganizowanie projektu PL ART 2007 - pierwszego wyjazdu polskich artystów na londyńskie targi Art Car Boot Fair. Prezentowane prosto z samochodu dzieła m.in. Anny Witkowskiej, Magdy Bielesz, Grzegorza Klamana, Petera Fussa czy Doroty Nieznalskiej miały pokazać Anglikom, że Polak w Londynie to nie tylko ciężka praca, ale i dobra sztuka". Naszymi rywalami jest Nadbałtyckie Centrum Kultury i stowarzyszenie A Kuku Sztuka. W dziedzinie sztuki plastyczne nominacje otrzymali: Peter Fuss, Tomasz Bogusławski i Julita Wójcik.

Aby na nas zagłosować wyślijcie SMS pod numer 70007 (koszt 0,61 zł z VAT). Na początku każdej wiadomości wpiszcie: SZTORM numer kandydata na którego chcecie głosować (w naszym wypadku 22) oraz swoje imię i nazwisko, czyli SZTORM 22. imię nazwisko.

r.p.

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

widzę ze kasujecie komentarze zamiast spojrzec prawdzie w oczy, dzieciaki prowadzące modelatora - jesteście zmanipulowani przez klamana i spółkę,
wielu artystów śmieje się z niego, że tylko naśladować banalnie potrafi...
a wy dajecie się wykorzystywać za darmo i prowadzicie mu bloga i sprzątacie po nudnych wystawach

Modelator pisze...

Anonimie! żadnych komentarzy nie kasujemy, a prawdzie w oczy chętnie spoglądamy. Pan lub Pani sączy jad, ale czy myśli Pan / Pani, że tego rodzaju komentarzami coś zmieni? To co Pan/Pani napisał/a przypomina pomówienia zazdrosnej, zgorzkniałej osoby. Cóż, nie podoba się ? Nikt do czytania lub oglądania nie zmusza! My po prostu robimy swoje. Krytykę dobrze zargumentowana chętnie przeczytamy! więc czekamy!

Anonimowy pisze...

a jednak to prawda co w Książu o was mówili...
i komentarz nagle się pojawił

Anonimowy pisze...

Typowe dla niezrealizowanych zawistnikow wytykac komus prace i uwazac, ze praca to wyzysk i upokorzenie. Zazwyczaj taki komentarz pochodzi od tych, ktorzy nie maja szansy pracowac z Wyspa i zawisc im oczy zalewa. Kazdy musi sam zdecydowac, jaki jest balans pomiedzy tym co daje i tym, co zyskuje. Modelator robi dobra robote i naprawde przyczynia sie do tego, ze w Polsce mowi sie o sztuce w Trojmiescie.
Swoja droga to Klaman jest nagminnie kopiowany,cos sie anonimowi bardzo pomylilo. Chyba jakis niezrealizowany artystyczny frustrat sie odezwal. Zapewne odkrywczy w swoim mniemaniu.Pozostaje wspolczuc.

Anonimowy pisze...

drogi anonimie, pojęcia na temat sztuki współczesnej nie masz... kto to niby klamana kopiuje?! a akcja na 5lecie modelarni jakże podobna to tej którą wiele lat temu zrobił Wyrzykowski..zresztą braki w edukacji uzupełnij zanim coś napiszesz..niejaka Rogoś też pracowała w wyspie za darmo i któregoś dnia zauważona dostała ofertę w UM zaproszono ją do paru wydarzeń, bez namysłu porzuciła wyspę, bo miała pewnie dosyć bycia frajerką. Oczywiście środowisko wyspy po niej pojechało - nie lubią gdy się komuś udaje i jednocześnie nie jest od nich zależny...
i żadnej zawiści w poprzednim komentarzu nie ma - widać masz trudności z rozumieniem treści, a twoje rozumowanie rzeczywistości nie osiągnęło jeszcze poziomu symbolizacji. jak coś nie po naszej myśli znaczy złe, zawistne itd, cóż podobne myślenie jak w u polityków pisu

Anonimowy pisze...

No tak, tylko GDZIES to zauwazenie Rogos musialo miec miejsce i to Wyspa dala jej szanse, gdy nikt o niej nie slyszal i nikt jej nie znal. Najwyrazniej jej nie zaszkodzilo.

Anonimowy pisze...

Wyciecie czegos w tiszercie nie oznacza jeszcze plagiatu - performance Wyrzykowskiego mial zupelnie inny sens i strukture, w taki spob mozna polowe performerow uznac za wzajemnych plagaitorow, bo pewne gesty w tradycji performance wracaja.

Anonimowy pisze...

prawdziwy artysta adwokata nie potrzebuje..

Anonimowy pisze...

To znowu jakas niezrozumiala opinia. co to jest "prawdziwy artysta", jakaz to esencjalistyczna kategoria ;)