czwartek, maja 17, 2007

NOC MUZEÓW

Już 19 maja najbardziej kulturalna noc w Polsce!
Trójmiasto po raz trzeci otworzy swoje muzea i galerie umożliwiając zwiedzanie ich po zmroku. Jest to nietypowy sposób promocji zbiorów i kolekcji a zarazem okazja uczestniczenia w wielu imprezach towarzyszących.

Niestety w tegorocznym programie trudno znaleźć cokolwiek porywającego i szczególnie watrego polecenia.


Oto kilka wybranych propozycji organizatorów:

Pałac Opatów w Oliwie, czynny 19:00 - 22:00
Tegoroczna impreza odbywać się będzie pod hasłem: Wernisaże, wernisaże…19.00 otwarcie wystawy w Galerii Promocyjnej: Ewa Hać - grafika. Zbigniew Wąsiel - rzeźba20.00 otwarcie wystawy prac fotograficznych Tadeusza Linka: Tadeusz Link. Sztuka widzenia teatru.Wstęp - 1 zł.


Gdańska Galeria Fotografii, czynna 11:00 - 24:00
W czasie otwarcia galerii: ocena amatorskich prac fotograficznych, spotkania ze słuchaczami Studium Fotografii Artystycznej, możliwość współtworzenia zbiorów galerii.17:00 (co godzinę) Komentarze kuratorów do wystaw: Jan Bułhak. Zagadkowa podróż ze zbiorów Gdańskiej Galerii Fotografii oraz Historia Galerii Gdańskiej w obrazkach - I część wystawy z okazji jubileuszu XXX lat Galerii.18:15 spotkanie z uczestnikami i redaktorami projektu „Artyści i naukowcy na rzecz „Solidarności” 1980-1990” oraz promocja katalogu.21:00 - 22:00 prezentacja fotografii omawianych na łamach Gazety Wyborczej Trójmiasto przez red. Dorotę Karaś oraz jej rozmówców Stefana Figlarowicza i Grażynę Goszczyńską w cyklu Na drugi rzut oka.22:00-23:00 Indochiny - pokaz fotografii z podróży do Kambodży, Laosu i Tajlandii (prezentacja rękodzieła, kuchni, muzyki) - Katarzyna Goc i Barbara Czarnek.
Wstęp - 1 zł w każdym oddziale


CSW Łaźnia, czynne 19:00-24:00
Zespół merytoryczny CSW Łaźnia co godzinę oprowadzać będzie po aktualnej wystawie Last News - projekcie poruszającym problematykę mass-mediów w sztuce współczesnej.19:00 w ramach cyklicznego projektu muzycznego In progres wystąpi Colin Potter - artysta eksperymentujący na polu muzyki elektronicznej. Uznanie szerokiej publiczności zdobył dzięki innowacyjnemu miksowaniu i przetwarzaniu dźwięku. Kurator: Łukasz Szałankiewicz.12:00-24:00 warsztaty edukacyjne Zobacz jak bawią się dzieci, których uczestnikami będą zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe. Zajęcia prowadzone będą "pod okiem" artysty Rene Kotek - Grupa Dialogu i Mikołaja Roberta Jurkowskiego. Uczestnicy wcielą się w prezenterów radiowych i telewizyjnych i przekazywać będą skonstruowane przez siebie wiadomości Cała akcja będzie rejestrowana przez kamery i przesyłana w inne miejsca na terenie Polski, gdzie w tym samym czasie realizowany będzie podobny projekt, tworząc w ten sposób pętle między wszystkimi punktami. Kurator: Mikołaj Jurkowski, Anna Kozłowska.
Wstęp wolny.


3 komentarze:

Anonimowy pisze...

hmmmm nie najlepiej sie to szykuje...

Anonimowy pisze...

nie da sie ukryc noc muzeow w Gdansku nie porywala...wszystko bylo nastawione na dzieci,proponowany program nie odpowiadal atmosferze miejsca czego swietnym przykladem jest Ratusz Glownego Miasta - zamaist pokazac kulture dawnego miasta po sali czerwonej oprowadzala pseudo japonka i niewiadomo po co znajdujacy sie tam przebieraniec egipski!Goscie niczego ciekawego sie nie dowiedzieli o historii wlasnego miasta a przebierancy byli irytujacy. Troche lepiej wygladalo to Sali Bialej gdzie mozna bylo posluchac milych dzwiekow ale najlepiej wypadlo to w Galeria Fotografii gdzie pokazywano zdjecia z wyprawy do tajladni i az milo bylo popatrzec i znalesc sie w innej rzeczywistosci, po czym zrezygnowałam z dalszych podrozy po muzeach. Tak wiec nie da sie ukryc ze naszym nocom w muzeum duzo brakuje...albo ja trafilam do zlych miejsc...

Anonimowy pisze...

ale trzeba przyznac ze to jedyny dzien kiedy do muzeow wala tlumy!